Вимагаємо припинити спрямовувати кошти, призначені на допомогу по безробіттю, на нецільові видатки такі як "тисяча Зеленського"!
- Народовладдя
- 4 лют.
- Читати 2 хв
Оновлено: 15 трав.

Ще у вересні 2022 року був прийнятий Закон, яким на час дії воєнного стану було зменшено розмір і тривалість виплати допомоги по безробіттю та дозволено Кабінету Міністрів України стати фактично одноосібним управляючим коштами Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд безробіття). Як наслідок, кошти, призначені для допомоги безробітним, систематично вилучаються до спеціального фонду державного бюджету, і йдуть на зовсім інші програми. Зокрема, саме з цих коштів наразі фінансується одноразова державна грошова допомога «Зимова підтримка» у розмірі 1000 гривень.
Тобто, кошти, призначені на допомогу безробітним, всупереч статті 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», йдуть на все, що завгодно, тільки не на допомогу по безробіттю.
І це відбувається попри те, що розмір допомоги по безробіттю та тривалість її виплат невиправдано низькі!
Внаслідок такої політики застраховані особи у разі настання страхового випадку (втрати доходів внаслідок втрати роботи/зайнятості) не отримують гідне матеріальне забезпечення, що демотивує їх працювати легально та ще більше погіршує ситуацію з бідністю в країні, а Фонд безробіття як страховик, не належно виконує свою основну функцію. Такий стан справ є неприпустимим! Детальніше про цю ситуацію читайте в нашій статті.
Відтак наша партія Народовладдя публічно звертається до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з вимогою:
⁃ спрямовувати залишок коштів Фонду безробіття, що утворюється в нього на перше число календарного року на підвищення рівня соціального захисту саме застрахованих осіб, які і сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з метою отримання гідних страхових виплат у разі настання страхового випадку;
⁃ заборонити спрямовувати кошти Фонду безробіття до спеціального фонду державного бюджету, оскільки відповідно до чинного законодавства кошти Фонду безробіття не включаються до складу Державного бюджету України;
⁃ скасувати положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (абзаци п’ять, шість та сімнадцять пункту 3-3 розділу VIII «Прикінцеві положення») в частині зменшення на час дії воєнного стану розміру і тривалості виплати допомоги по безробіття як такі, що звужують зміст та обсяг існуючих прав застрахованих осіб, а отже суперечать статті 22 Конституції України;
⁃ внести зміни до законодавства в частині підвищення розмірів допомоги по безробіття, а також визначення на рівні законодавства мінімального розміру допомоги по безробіттю на рівні, що не нижче, ніж 45 відсотків мінімальної заробітної плати, установленої законом, з метою виконання Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102, яка була ратифікована Україною в 2016 році.