Про справжній зміст Дня Праці, а не носіння портретів партійних вождів
- Народовладдя
- 1 трав.
- Читати 2 хв
Оновлено: 1 день тому

Вперше цей день був відзначений у 1890 році на вшануванні пам'яті профспілкових активістів, які загинули або були страчені за наслідками робітничої демонстрації за 8-годинний робочий день у Чикаго. Серед міст, де вперше було відзначено День Праці було і українське місто Львів. Співорганізатором перших "днів праці" в Україні був Іван Франко. На той час свято було єдиним міжнародним днем спільних дій людей чесної праці за покращення свого соціально-економічного становища: скорочення робочого часу, підвищення зарплати, гідні та безпечні умови праці.
Менше ніж за півстоліття кна наших теренах це свято набуло іншого змісту: радянська пропаганда брехливо розповідала, що підстав для боротьби найманих працівників за свої економічні інтереси вже немає, тож свято втратило свій первинний сенс, а перетворилося здебільшого на примусові мітинги зі слуханням промов партійних функціонерів та носінням їхніх портретів.
Але сподіваємося, що цей день поступово набуде свого первинного змісту та загальноукраїнського значення, водночас позбувшись того маніпулятивного інформаційного нашарування, яке йому роками прив'язує олігархія та її прислужники, ігноруючи справжній його зміст та історію по всій планеті.
В Україні в умовах контролю олігархату над державним апаратом та економікою, в умовах найнижчих в Європі зарплат, в умовах постійного проштовхування через Верховну Раду служками олігархії на кшталт Галини Третьякової антинародних законів, які урізають трудові права, справжній День Праці є як ніколи на часі.
До речі, як би це дико не звучало, але прямо зараз, у розпал Визвольної війни українського народу проти російського імперіалізму, трудові права зазнали необґрунтованого та відверто злочинного обмеження шляхом ухвалення законопроектів №7160 та №5371, адже олігархія перекладає левову частку тягаря війни саме на плечі людей праці. Однак, після української Перемоги над російськими загарбниками ми маємо об'єднатися для того, аби позбутися цих антинародних "реформ", позбутися олігархії, й щоб народ-переможець нарешті здобув гідне життя!
Боремося за свободу - здобудемо справедливість!
День Праці - це не про наше минуле. День Праці - це про наше майбутнє.