Минуло пів року після смертельної ДТП у Прилуках, але влада досі не встановила дорожніх пагорбів на місці трагедії.
- 42 хвилини тому
- Читати 2 хв

У грудні минулого року Прилуки сколихнула страшна трагедія: патрульні поліцейські на пішохідному переході збили маму з 6-річною дитиною. Дівчинка загинула на місці, а її матір отримала важкі травми. Ця аварія стала точкою кипіння для громади й підняла хвилю обурення щодо небезпечності багатьох пішохідних переходів у місті, особливо там, де щодня ходять діти.
Тоді голова Прилуцької міської організації нашої партії Народовладдя Марина Паянок невідкладно зібрала 120 підписів прилучан під чіткими вимогами до влади: забезпечити всі світлофори міста, але насамперед на місці трагедії, системами безперебійного живлення, а також примусово знизити швидкість автомобілів, шляхом встановлення дорожніх пагорбів, на смертоносному перехресті вулиць Садова-Чорновола-Гімназична. Ця ділянка є критично небезпечною, адже поруч розташований Центр творчості дітей та юнацтва, який щодня відвідують багато дітлахів.
Наприкінці грудня минулого року, під час бюджетної сесії міськради, партія Народовладдя публічно вимагала закласти кошти на безпекову інфраструктуру цього перехрестя й тоді міська голова Ольга Попенко пообіцяла виконати вимоги громади. Наступного місяця її заступник Данііл Савенко навіть записав "піар-ролик", бідкаючись про необхідність термінових заходів.
Але минуло пів року і жодної обіцянки досі не виконано. Тому Марина Паянок пішла на особистий прийом до міської голови, щоб нагадати Попенко про її обовʼязки та про триваючу небезпеку для дітей на тому перехресті.
Виявилося, що питання безперебійного живлення світлофора "зависло" на етапі тендеру.
Щодо встановлення дорожніх пагорбів, то Попенко лише скидає відповідальність на поліцію, мовляв патрульна поліція відмовилася погоджувати їхнє встановлення. Тобто міська влада махнула рукою на цю кричущу проблему і все "забула", замість того, щоб захищати інтереси громади та публічно вимагати відповідне погодження від поліції, використовуючи всі свої повноваження та можливості для створення належного тиску. І це при тому, що заступник міської голови Данііл Савенко раніше працював у Державному агентстві автомобільних доріг України та офіційно пов’язувався з компанією "Автомагістраль-Південь". Нагадаємо, що власник цієї компанії Олександр Бойко та гендиректор Микола Тимофєєв є фігурантами кримінальної справи про розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах і наразі переховуються за кордоном. Очевидно, лобіювати інтереси своїх корупційних покровителів Савенку куди звичніше, ніж вибивати у поліції дозволи на захист прилуцьких дітей.
Вся ця ситуація вкотре доводить повну професійну непридатність та ілюструє систематичну злочинну бездіяльність як міської голови Прилук Попенко, так і її заступника Савенка, які лише використовують свої владні повноваження заради особистого збагачення та лобіювання інтересів своїх кримінальних покровителів, замість того, щоб працювати на громаду.
Партія людей праці Народовладдя вимагає від прилуцької влади припинити ховатися за пустими відмовками і нарешті забезпечити пріоритетність в облаштуванні ділянки Садова-Чорновола. Тендерні процедури для встановлення світлофора із безперебійним живленням мають бути оперативно завершені! А щодо дорожніх пагорбів, то міська влада зобов'язана забезпечити систематичний тиск на місцеву поліцію, щоб отримати відповідні погодження, зокрема, ініціювати спільну виїзну комісію за участі керівництва патрульної поліції, представників міської влади та громадськості безпосередньо на місце трагедії.
Звісно, ми також вимагаємо від прилуцької поліції негайно надати всі відповідні погодження! Припиніть ваш злочинний саботаж! Чи вам мало смерті дитини від дій вашої співробітниці, й ви хочете повторення трагедії?
Мешканці Прилук не повинні платити своїм життям за бездіяльність влади!


